منتديات إنما المؤمنون إخوة (2024 - 2010) The Believers Are Brothers

(إسلامي.. ثقافي.. اجتماعي.. إعلامي.. علمي.. تاريخي.. دعوي.. تربوي.. طبي.. رياضي.. أدبي..)
 
الرئيسيةالأحداثأحدث الصورالتسجيل
(وما من كاتب إلا سيبلى ** ويبقى الدهر ما كتبت يداه) (فلا تكتب بكفك غير شيء ** يسرك في القيامة أن تراه)

soon after IZHAR UL-HAQ (Truth Revealed) By: Rahmatullah Kairanvi
قال الفيلسوف توماس كارليل في كتابه الأبطال عن رسول الله -صلى الله عليه وسلم-: "لقد أصبح من أكبر العار على أي فرد مُتمدين من أبناء هذا العصر؛ أن يُصْغِي إلى ما يظن من أنَّ دِينَ الإسلام كَذِبٌ، وأنَّ مُحَمَّداً -صلى الله عليه وسلم- خَدَّاعٌ مُزُوِّرٌ، وآنَ لنا أنْ نُحارب ما يُشَاعُ من مثل هذه الأقوال السَّخيفة المُخْجِلَةِ؛ فإنَّ الرِّسَالة التي أدَّاهَا ذلك الرَّسُولُ ما زالت السِّراج المُنير مُدَّةَ اثني عشر قرناً، لنحو مائتي مليون من الناس أمثالنا، خلقهم اللهُ الذي خلقنا، (وقت كتابة الفيلسوف توماس كارليل لهذا الكتاب)، إقرأ بقية كتاب الفيلسوف توماس كارليل عن سيدنا محمد -صلى الله عليه وسلم-، على هذا الرابط: محمد بن عبد الله -صلى الله عليه وسلم-.

يقول المستشرق الإسباني جان ليك في كتاب (العرب): "لا يمكن أن توصف حياة محمد بأحسن مما وصفها الله بقوله: (وَمَا أَرْسَلْنَاكَ إِلَّا رَحْمَةً لِّلْعَالَمِين) فكان محمدٌ رحمة حقيقية، وإني أصلي عليه بلهفة وشوق".
فَضَّلَ اللهُ مِصْرَ على سائر البُلدان، كما فَضَّلَ بعض الناس على بعض والأيام والليالي بعضها على بعض، والفضلُ على ضربين: في دِينٍ أو دُنْيَا، أو فيهما جميعاً، وقد فَضَّلَ اللهُ مِصْرَ وشَهِدَ لها في كتابهِ بالكَرَمِ وعِظَم المَنزلة وذَكَرَهَا باسمها وخَصَّهَا دُونَ غيرها، وكَرَّرَ ذِكْرَهَا، وأبَانَ فضلها في آياتٍ تُتْلَى من القرآن العظيم.
(وما من كاتب إلا سيبلى ** ويبقى الدهر ما كتبت يداه) (فلا تكتب بكفك غير شيء ** يسرك في القيامة أن تراه)

المهندس حسن فتحي فيلسوف العمارة ومهندس الفقراء: هو معماري مصري بارز، من مواليد مدينة الأسكندرية، وتخرَّجَ من المُهندس خانة بجامعة فؤاد الأول، اشْتُهِرَ بطرازهِ المعماري الفريد الذي استمَدَّ مَصَادِرَهُ مِنَ العِمَارَةِ الريفية النوبية المَبنية بالطوب اللبن، ومن البيوت والقصور بالقاهرة القديمة في العصرين المملوكي والعُثماني.
رُبَّ ضَارَّةٍ نَافِعَةٍ.. فوائدُ فيروس كورونا غير المتوقعة للبشرية أنَّه لم يكن يَخطرُ على بال أحَدِنَا منذ أن ظهر وباء فيروس كورونا المُستجد، أنْ يكونَ لهذه الجائحة فوائدُ وإيجابيات ملموسة أفادَت كوكب الأرض.. فكيف حدث ذلك؟!...
تخليص الإبريز في تلخيص باريز: هو الكتاب الذي ألّفَهُ الشيخ "رفاعة رافع الطهطاوي" رائد التنوير في العصر الحديث كما يُلَقَّب، ويُمَثِّلُ هذا الكتاب علامة بارزة من علامات التاريخ الثقافي المصري والعربي الحديث.
الشيخ علي الجرجاوي (رحمه الله) قَامَ برحلةٍ إلى اليابان العام 1906م لحُضُورِ مؤتمر الأديان بطوكيو، الذي دعا إليه الإمبراطور الياباني عُلَمَاءَ الأديان لعرض عقائد دينهم على الشعب الياباني، وقد أنفق على رحلته الشَّاقَّةِ من مَالِهِ الخاص، وكان رُكُوبُ البحر وسيلته؛ مِمَّا أتَاحَ لَهُ مُشَاهَدَةَ العَدِيدِ مِنَ المُدُنِ السَّاحِلِيَّةِ في أنحاء العالم، ويُعَدُّ أوَّلَ دَاعِيَةٍ للإسلام في بلاد اليابان في العصر الحديث.


 

 Yaseen

اذهب الى الأسفل 
كاتب الموضوعرسالة
أحمد محمد لبن Ahmad.M.Lbn
مؤسس ومدير المنتدى
أحمد محمد لبن Ahmad.M.Lbn


عدد المساهمات : 48824
العمر : 71

Yaseen Empty
مُساهمةموضوع: Yaseen   Yaseen Emptyالجمعة 28 ديسمبر 2018, 10:36 pm

Yaseen
Makkan
Ve jménu Boha, Milosrdného, Slitovného.
(1) JÁ. SÍN.
(2) Při Koránu moudrém,
(3) tyť zajisté s jedním z poslaných,
(4) na stezce přímé!
(5) Seslání jest to Mocného, Slitovného,
(6) abys varoval lid, jichž otcové nebyli varováni i žijí v lhostejnosti.
(7) A pronesen byl již rozsudek, nad většinou jich: proto neuvěří.
(8) Obtěžkali jsme šíje jejich řetězy, sáhajícími jim až k bradám, takže dozadu sražené jsou hlavy jejich.
(9) A učinili jsme před nimi přehradu i za nimi přehradu; a clonou pokryli jsme oči jejich, takže nelze jim viděti.
(10) A jedno jest jim, varuješ-li je, či ne: neuvěří!
(11) Pouze ty varovati budeš, kdož následují Napomenutí a bojí se Milosrdného v skrytosti: těm zvěstuj odpuštění a odměnu hojnou.
(12) Myť zajisté křísíme mrtvé a zapisujeme skutky jejich a stopy jejich: a všechny věci zanášíme v Knize prvotní zjevné.
(13) A čiň jim podobenství v obyvatelích města, když přišli k nim poslové;
(14) když poslali jsme k nim poslů dvé a lháři nazvali je: i na posilu třetího poslali jsme, a řekli: „Myť zajisté posláni jsme k vám!“
(15) Řekli: „Vy pouze jste lidé jako my a Milosrdný neseslal ničeho. Vy pouze lháři jste.“
(16) Řekli (poslové): „Pán náš ví, že my k vám posláni jsme:
(17) a na nás jest pouze hlásání zjevné.“
(18) Řekli: „Poradili jsme se ptakověštbou ohledně vás: a nepřestanete-li, dojista ukamenujeme vás a dojista stihne vás od nás trest bolestný.“
(19) Řekli (poslové): „Vaše (zlá) věštba, zůstane s vámi, i když jste byli napomenuti. Ale vy jste lidem výstřednickým!“
(20) I přiběhl z druhého konce města muž ve spěchu, volaje: „Ó lide můj, následujte poslané:
(21) následujte ty, kdož nežádají si od vás odměny a jsou vedeni cestou (pravou)!
(22) Proč neměl bych uctívati toho, jenž stvořil mne a k němuž navráceni budete?
(23) Zdaž vezmu si vedle něho božstva (jiná)? Chtěl-li pak by Milosrdný přičiniti mi protivenství, neprospěla by mi přímluva jejich pranic, aniž spasiti by mne mohli.
(24) Tehdy pak zajisté byl bych v bloudění zjevném.
(25) Zajisté uvěřil jsem v Pána našeho: pročež slyšte mne!“
(26) Bylo řečeno mu: „Vejdi v ráj!“ I řekl: „Kéž by jen lid můj věděl,
(27) jak odpustil mi Pán můj a jak učinil mne jedním z poctěných!“
(28) A neseslali jsme na lid jeho poté vojska s nebe, aniž co jiného seslali jsme.
(29) Pouze jedno vzkřiknutí zaznělo a hle, byli zhubeni!
(30) Běda služebníkům mým! Žádný nepřišel jim prorok, aniž by si nebyli smích z něho tropili.
(31) Což neviděli, kolik zahladili jsme pokolení před nimi a že zajisté k nim se nenavrátí?
(32) Nýbrž že všichni dohromady nám budou předvedeni.
(33) Znamením jim jest země zmrtvělá, již křísíme a dáváme vycházeti z ní zrnům (obilným), z nichž pojídají.
(34) A učinili jsme na ní zahrady datlovníků a révy vinné, a dali vyvříti na ní pramenům:
(35) aby pojídati mohli z plodů (všeho) toho, ač nevytvořily jich ruce jejich. Což nebudou vděčni?
(36) Chválen budiž ten, jenž stvořil druhy všechny, ve všem, co vydává země, v nich samých, a v tom, o čem nevědí!
(37) Znamením jim jest noc: svlékneme s ní den a hle, v temnotách jsou!
(38) A slunce, běžící k sídlu svému: takové jest určení Mocného, Vševědoucího!
(39) A měsíc: určili jsme mu období, dokud nezmění se v podobu starého listu palmového.
(40) A slunci není dovoleno, aby dostihlo měsíce; aniž noc předstihne den; však oba svou drahou po obloze jdou.
(41) A znamením jest jim, že nesli jsme potomstvo jejich v arše přeplněné,
(42) a stvořili jsme pro ně (lodi) jí podobné, na nichž plují:
(43) a chceme-li, utápíme je, a není vysvoboditele jim, aniž jsou spaseni,
(44) leda z milosrdenství našeho, pro těšení se (světu) dočasné.
(45) A když řečeno jest jim: „Bojte se toho, co před vámi jest i toho, co jest za vámi, abyste slitování dosáhli,“ (nedbají).
(46) A nepřijde jim znamení ze znamení Pána jejich, aniž by se od něho neodvraceli.
(47) A když řečeno jest jim: „Rozdávejte (almužnu) z toho, čímž obdařil vás Bůh,“ říkají ti, kdož neuvěřili, k těm, kteří uvěřili: „Zdaž krmiti budeme ty, jež nakrmil by Bůh, kdyby chtěl? Vyť pouze jste v bludu zjevném.“
(48) A říkají: „Kdy naplní se onen slib, jste-li pravdomluvnými?“
(49) Co čekají jiného, než vzkřiknutí jediné, jež přikvačí na ně, mezitím, co hašteří se?
(50) A nebudou s to, aby učinili závěť, aniž k rodině své se navrátí.



Yaseen 2013_110
الرجوع الى أعلى الصفحة اذهب الى الأسفل
https://almomenoon1.0wn0.com/
أحمد محمد لبن Ahmad.M.Lbn
مؤسس ومدير المنتدى
أحمد محمد لبن Ahmad.M.Lbn


عدد المساهمات : 48824
العمر : 71

Yaseen Empty
مُساهمةموضوع: رد: Yaseen   Yaseen Emptyالجمعة 28 ديسمبر 2018, 10:37 pm

(51) A zatroubeno bude na roh, a hle, z hrobů svých k Pánu svému vylézati budou.
(52) Řeknou: „Běda nám! Kdo vzbudil nás z našeho místa spánku? Totoť jest, co slíbil nám Milosrdný a pravdu měli poslové.“
(53) Pouze jedno vzkřiknutí bude a hle, všichni budou nám předvedeni.
(54) A v onen den nebude ukřivděno žádné duši a odměněni budete jen dle toho, co činili jste.
(55) V den onen obyvatelé zahrady (rajské) budou zaměstnáni radováním se.
(56) Oni a manželky jejich, ve stinném (loubí) na pohovkách odpočívati budou.
(57) Tam ovoce budou míti a vše, oč požádají.
(58) „Pokoj vám!“ bude pozdrav jim od Pána jejich slitovného.
(59) Buďte pak odděleni dnes, ó provinilci!
(60) Neučinil jsem s vámi úmluvu, synové Adamovi: „Neuctívejte Satana, neb nepřítelem jest vám zjevným?
(61) Nýbrž uctívejte mne: totoť jest stezka přímá!
(62) Však on již zavedl v blud vás počet velký: což nepochopili jste toho?
(63) Totoť jest peklo, jež slíbeno bylo vám:
(64) pecte se v něm dnes za to, že nevěřili jste!“
(65) V den onen zapečetíme ústa jejich: a mluviti budou k nám ruce jejich a dosvědčí nohy jejich to, co konali.
(66) A kdybychom chtěli, zaclonili bychom oči jejich; pak o překot pádili by po stezce, však jak viděli by ji?
(67) A kdybychom chtěli, dali bychom ztrnouti jim na místech jejich, takže by nebylo lze jim jíti vpřed, aniž vrátiti se.
(68) A tomu, jemuž prodloužíme věk, ohneme tělo stářím: což toho nepochopí?
(69) A nenaučili jsme jej básnění, aniž jest mu ho třeba. Neb toto jest pouze Napomenutí a Čtení zjevné,
(70) aby varován byl jím, kdožkoli živ jest, a aby pronesen jím byl rozsudek nad nevěřícími.
(71) Což neviděli, ze stvořili jsme pro ně mezi věcmi, jež urobily ruce naše, dobytčata, nad nimiž vládci jsou?
(72) A podrobili jsme jim je: na nich pak jezdí a z nich požívají:
(73) a z nich mají užitek (mnohý) a nápoje — což nebudou, nám vděčni?
(74) Nicméně vzali si vedle Boha božstva (jiná), aby snad měli pomocníky.
(75) (Tato) nejsou s to, aby pomohla jim: a oni jsou jen vojem (pro ně) pohotovým.
(76) Nermutiž tě nijak řeč jejich: myť zajisté víme, co tají, i co veřejně přiznávají.
(77) Což neviděl člověk, že stvořili jsme jej z kapky (semene): a hle, on protivníkem jest (nám) zjevným!
(78) A činí nám podobenství, zapomenuv stvoření své, řka: „Kdo vzkřísí kosti zetlelé?“
(79) Rci: „Vzkřísí je ten, jenž stvořil je po prvé, neb on v tvoření veškerém jest učený:
(80) ten, jenž učinil vám ze stromu zeleného oheň: a hle, z něho zapalujete si!“
(81) Což nemá ten, jenž stvořil nebe i zemi, moci, aby stvořil jim podobné? Věru, že ano: onť Stvořitelem jest učeným!
(82) Rozkaz jeho, když chce, aby co bylo, jest jen: „Staň se!“ a stane se.
(83) Chválen budiž (tedy) ten, v jehož ruce jest vláda nad věcmi všemi a k němuž navráceni budete!



Yaseen 2013_110
الرجوع الى أعلى الصفحة اذهب الى الأسفل
https://almomenoon1.0wn0.com/
 
Yaseen
الرجوع الى أعلى الصفحة 
صفحة 1 من اصل 1

صلاحيات هذا المنتدى:لاتستطيع الرد على المواضيع في هذا المنتدى
منتديات إنما المؤمنون إخوة (2024 - 2010) The Believers Are Brothers :: (English) :: Group Forums No. 14 :: The Holy Quran is translated :: Czech-
انتقل الى: